Program
Interpreti
Vstupenky

Červen 2018
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829
Fontana, Cima, Locke, Matteis / Diverse bizzarrie
29.06.2018 18:00
Slezské Rudoltice, Zámek Slezské Rudoltice

30
Fontana, Cima, Locke, Matteis / Diverse bizzarrie
30.06.2018 15:00
Orlová, kostel Narození Panny Marie

Mysliveček, Janáček, Dvořák / Smyčcové kvartety
30.06.2018 15:00
Albrechtice u Č. Těšína, Dřevěný kostel sv. Petra a Pavla

Fontana, Cima, Locke, Matteis / Diverse bizzarrie
30.06.2018 18:00
Ostrava, kostel sv. Václava

Mysliveček, Janáček, Dvořák / Smyčcové kvartety
30.06.2018 18:00
Rychvald, Husův sbor


Září 2018
12
34
Zahajovací koncert: Janáček / Amarus, Glagolská mše
4.09.2018 19:00
Ostrava, Katedrála Božského Spasitele

5
Janáček, Chopin / Poezie v písních
5.09.2018 18:00
Ostrava, Evangelický Kristův kostel

Suk, Janáček, Dvořák / Kvarteta důvěrná
5.09.2018 18:00
Velká Polom, kostel sv. Václava

Koželuh, Haydn / Ariadna na Naxu
5.09.2018 18:00
Dětmarovice, kostel sv. Maří Magdalény

6
Koželuh, Haydn / Ariadna na Naxu
6.09.2018 18:00
Český Těšín, Evangelický kostel SCEAV Na Nivách

JFO / Velkofilm Svatý Václav
6.09.2018 20:00
Ostrava, Evangelický Kristův kostel

7
Kožená, Collegium 1704 / Zahrada barokních vzdechů
7.09.2018 18:00
Ostrava, Evangelický Kristův kostel

JFO / Velkofilm Svatý Václav
7.09.2018 20:00
Opava, kostel sv. Václava

Pärt, Britten, Hořínka / Dětské hlasy & harfa
7.09.2018 20:00
Nový Jičín, Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie

8
Pärt, Britten, Hořínka / Dětské hlasy & harfa
8.09.2018 16:00
Ludgeřovice, kostel sv. Mikuláše

Blažíková a collegium / Telemann, Händel, Bach
8.09.2018 18:00
Ostrava, Husův sbor

Bach / Fantazie a umění flétny
8.09.2018 18:00
Orlová, kostel Narození Panny Marie

9
Bach / Fantazie a umění flétny
9.09.2018 17:00
Dolní Benešov, kostel sv. Martina

10
Tiburtina Ensemble / Hudební vize Hildegardy z Bingenu
10.09.2018 18:00
Albrechtice u Č. Těšína, Farní kostel svatých apoštolů Petra a Pavla

11
Tiburtina Ensemble / Hudební vize Hildegardy z Bingenu
11.09.2018 18:00
Ostrava, kostel sv. Jakuba Staršího

Bach, Pärt, Katta / Veni Sancte Spiritus
11.09.2018 18:00
Sudice, kostel sv. Jana Křtitele

12
Chang, Patočka, Prause / Dvořák, Brahms a moll
12.09.2018 18:00
Ostrava, Evangelický Kristův kostel

13
Fiala / České duchovní sbory
13.09.2018 18:00
Frýdek-Místek, kostel sv. Jana a Pavla

Kumžák / Oratorium Svatý Václav
13.09.2018 19:00
Ostrava, kostel Panny Marie Královny

1415
Händel, Bach, Vivaldi / Španělská barokní hodinka
15.09.2018 15:00
Bílovec, kostel sv. Mikuláše

Kuijken, {oh!} / Telemann, Bach, Benda
15.09.2018 18:00
Bystřice, Evangelický kostel SCEAV

16
Kuijken, {oh!} / Telemann, Bach, Benda
16.09.2018 15:00
Příbor, kostel sv. Valentina

Fux, Stözel, Bach / Tebe Bože chválíme
16.09.2018 17:00
Ostrava, kostel Panny Marie Královny

17
Zelenka, Bach / Virtuózní triové sonáty
17.09.2018 18:00
Frýdlant nad Ostravicí, kostel sv. Bartoloměje

Esfahani, La Folia / Barokní cembalové skvosty
17.09.2018 19:00
Ostrava, kostel sv. Václava

18
Zelenka, Bach / Virtuózní triové sonáty
18.09.2018 18:00
Rychvald, Husův sbor

19
Zelenka / Psalmi Vespertini III
19.09.2018 18:00
Ostrava, kostel Krista Krále

2021
Orpheus / Pravoslavné sbory
21.09.2018 18:00
Ostrava, kostel sv. Cyrila a Metoděje

Foerster, Haas, Janáček / Z českých luhů a hájů
21.09.2018 19:00
Bruntál, Evangelický kostel

22
Orpheus / Pravoslavné sbory
22.09.2018 15:00
Jablunkov, kostel Božího Těla

23
Kantiléna / Eben, Mendelssohn, Mozart
23.09.2018 17:00
Třinec, Evangelický kostel SCEAV

Pärt / Janovy pašije
23.09.2018 18:00
Ostrava, kostel sv. Václava

24
Janáček, Sommer, Smetana / Balet v kostele
24.09.2018 19:00
Ostrava, kostel sv. Václava

25
Dvořák, Janáček / Mládí a Kreutzerova sonáta
25.09.2018 18:00
Paskov, kostel sv. Vavřince

Faust / Moderní & barokní houslová sóla
25.09.2018 18:00
Ostrava, kostel sv. Jana Nepomuckého

26
Des Prez / Pocta franko-vlámské polyfonii
26.09.2018 18:00
Kopřivnice, kostel sv. Bartoloměje

27
Des Prez / Pocta franko-vlámské polyfonii
27.09.2018 18:30
Hlučín, kostel sv. Jana Křtitele

28
Závěrečný koncert: Dvořák / Stabat Mater
28.09.2018 17:00
Ostrava, Katedrála Božského Spasitele

2930



K dnešnímu dni
jsme pro Vás
zrealizovali
725
koncertů

Filharmonie Brno


Highslide JS
Filharmonie Brno
Dnešní Filharmonie Brno vznikla v roce 1956 sloučením rozhlasového a krajského orchestru a od té doby patří svou velikostí i významem k české orchestrální špičce. Na svých turné provedla na tisíc koncertů v Evropě, ve Spojených státech, v Latinské Americe, na Dálném i na Blízkém východě.
Je pravidelným hostem světových i českých festivalů, kde často spojuje umělecké síly s vynikajícím Českým filharmonickým sborem Brno. Orchestr pravidelně natáčí pro Český rozhlas a Českou televizi a pro řadu nahrávacích firem (Supraphon, Sony Music, IMG Records, BMG, Channel 4). Dynamicky také rozvíjí zakázkové nahrávání pro globální klientelu v rámci Czech Orchestra Recordings.
Dějinami orchestru prošla řada českých a světových dirigentských osobností jako Břetislav Bakala, František Jílek, Petr Altrichter, Jiří Bělohlávek, Jakub Hrůša, Tomáš Netopil, Charles Munch, Kurt Masur, Sir Charles Mackerras, Yehudi Menuhin, Aleksandar Marković. Od sezony 2018/19 se do čela tělesa postaví Dennis Russell Davies, doposud nejvýznamnější šéfdirigent v historii orchestru.
Filharmonie dnes nabízí ročně kolem stovky koncertů v rámci 5 festivalů, 13 koncertních řad, kromě orchestrálních cyklů spolupracuje také se specializovanými ansámbly. Tvářemi jednotlivých sezon jsou rezidenční umělci (Olga Kern, Vadim Gluzman, Radek Baborák, Fazil Say, Benjamin Jusupov, Alina Pogostkina, Matthew Barley, Igor Ardašev), v 63. sezoně na sebe tuto roli bere nový šéfdirigent a umělecký ředitel Dennis Russell Davies, který se posluchačům představí nejen s taktovkou, ale i za klavírem či ve dvou recitálech. Od roku 2000 pořádá filharmonie letní open air festival na brněnském hradě Špilberku, v roce 2012 se stala pořadatelkou renomovaných tradičních festivalů Moravský podzim, Velikonoční festival duchovní hudby a Expozice nové hudby.
Zaštiťuje mezinárodně proslulý dětský sbor Kantiléna, od roku 2010 se podílí na populárním edukativním projektu Mozartovy děti, v roce 2014 založila svou Orchestrální akademii Filharmonie Brno.

:: Jakub Hrůša
, dirigent
:: Robert Kružík
, dirigent

Interpret vystupuje v letošním roce na těchto koncertech:
Út 4.9. 19:00 - Zahajovací koncert: Janáček / Amarus, Glagolská mše / Katedrála Božského Spasitele, Ostrava
Pá 28.9. 17:00 - Závěrečný koncert: Dvořák / Stabat Mater / Katedrála Božského Spasitele, Ostrava