Program
Interpreti
Galerie
Média

Červen 2017
1234
567891011
1213141516
Classico Terzetto Italiano
16.06.2017 18:00
Albrechtice u Č. Těšína, Dřevěný kostel sv. Petra a Pavla

17
Classico Terzetto Italiano
17.06.2017 15:00
Jablunkov, kostel Božího Těla

Komorní orchestr INTER>Camerata
17.06.2017 18:00
Ostrava, kostel sv. Ducha

18
Classico Terzetto Italiano
18.06.2017 15:00
Rychvald, Husův sbor

Komorní orchestr INTER>Camerata
18.06.2017 18:00
Frýdek-Místek, kostel sv. Jakuba

Classico Terzetto Italiano
18.06.2017 18:00
Ostrava, Husův sbor

1920
Musica Minore
20.06.2017 18:00
Zlín, kostel sv. Filipa a Jakuba

2122232425
2627282930


Červenec 2017
1
Barokní soubor "For several friends"
1.07.2017 15:00
Ostrava, kostel sv. Mikuláše

Barokní soubor "For several friends"
1.07.2017 18:00
Dětmarovice, kostel sv. Maří Magdalény

2
Festivalový komorní orchestr
2.07.2017 17:00
Ostrava, kostel sv. Václava

345

5.07.2017 19:00
Ostrava, kostel sv. Václava

67
“Historický klarinet a basetové rohy”
7.07.2017 18:00
Ostrava, kostel sv. Václava

89
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


Září 2017
123
4
J. Brahms – Německé requiem
4.09.2017 19:00
Ostrava, Katedrála Božského Spasitele

5
Roman Patočka a jeho přátelé
5.09.2017 18:00
Dětmarovice, kostel sv. Maří Magdalény

6
W. A. Mozart - Requiem
6.09.2017 17:00
Ostrava, kostel Panny Marie Královny

Roman Patočka a jeho přátelé
6.09.2017 18:00
Velká Polom, kostel sv. Václava

7
Pärt - Liszt
7.09.2017 18:00
Ostrava, Evangelický Kristův kostel

J. S. Bach a jeho synové
7.09.2017 18:00
Dolní Benešov, kostel sv. Martina

8
J. S. Bach a jeho synové
8.09.2017 18:00
Ostrava, kostel sv. Jakuba Staršího

9
Mozart, Dvořák - dechové serenády
9.09.2017 18:00
Ostrava, Husův sbor

10
J. S. Bach – G. Ph. Telemann
10.09.2017 15:00
Hlučín, kostel sv. Jana Křtitele

J. D. Zelenka – Psalmi Vespertini II.
10.09.2017 17:00
Ostrava, kostel Krista Krále

Mozart, Dvořák – dechové serenády
10.09.2017 17:00
Bílovec, kostel sv. Mikuláše

11
J.S.Bach - G. Ph. Telemann
11.09.2017 18:00
Bystřice, Evangelický kostel SCEAV

1213
Členové Škampova kvarteta
13.09.2017 18:00
Zlín, Kostel Panny Marie

Nebeská růže – raně barokní hudba vratislavského archivu
13.09.2017 18:00
Ostrava, kostel sv. Václava

14
Mozart, Haydn, Ryba - flétnové kvartety
14.09.2017 18:00
Paskov, kostel sv. Vavřince

15
Jan Jakub Ryba – Stabat Mater
15.09.2017 18:00
Frýdek-Místek, kostel sv. Jana a Pavla

Mozart – Beethoven / Yoo – Jamník – Koenig
15.09.2017 19:00
Opava, kostel sv. Václava

16
Jan Jakub Ryba – Stabat Mater
16.09.2017 18:00
Ostrava, kostel Panny Marie Královny

17
Koncert k 500. výročí publikace Lutherových 95 tezí
17.09.2017 17:00
Český Těšín, Evangelický kostel SCEAV Na Nivách

Houslový recitál Esther Yoo
17.09.2017 18:00
Ostrava, Evangelický Kristův kostel

18
Dan Bárta, Robert Balzar trio & Filharmonie Brno
18.09.2017 19:00
Ostrava, Evangelický Kristův kostel

19
Francouzská barokní hudba
19.09.2017 18:00
Orlová, kostel Narození Panny Marie

Dvořák, Brahms – smyčcová sexteta
19.09.2017 19:30
Ostrava, kostel sv. Mikuláše

20
Dvořák, Brahms – smyčcová sexteta
20.09.2017 18:00
Frýdlant nad Ostravicí, kostel sv. Bartoloměje

Francouzská barokní hudba
20.09.2017 18:00
Rychvald, Husův sbor

21
J. S. Bach – Goldbergovské variace
21.09.2017 18:00
Ostrava, kostel sv. Ducha

22
Vivaldi, Piazzolla – Osm ročních období
22.09.2017 18:00
Jablunkov, kostel Božího Těla

23
Beethoven – Bruch
23.09.2017 18:00
Ostrava, kostel sv. Cyrila a Metoděje

Vivaldi, Piazzolla – Osm ročních období
23.09.2017 18:30
Albrechtice u Č. Těšína, Farní kostel svatých apoštolů Petra a Pavla

24
Duchovní i světská hudba doby Karla IV.
24.09.2017 17:00
Sudice, kostel sv. Jana Křtitele

Vivaldi, Piazzolla – Osm ročních období
24.09.2017 17:00
Kopřivnice, kostel sv. Bartoloměje

25
Duchovní i světská hudba doby Karla IV.
25.09.2017 18:00
Třinec, Evangelický kostel SCEAV

J. S. Bach – Violoncellové sonáty
25.09.2017 19:00
Bruntál, Evangelický kostel

26
Ostrava Youth Orchestra – G. Rossini
26.09.2017 18:00
Ostrava, kostel Panny Marie Královny

Labyrint Lásky
26.09.2017 18:00
Ostrava, kostel sv. Jana Nepomuckého

2728
H. Berlioz – Dětství Ježíšovo
28.09.2017 17:00
Ostrava, kostel Panny Marie Královny

2930


K dnešnímu dni
jsme pro Vás
zrealizovali
618
koncertů

Duchovní i světská hudba doby Karla IV.





Program:
Duchovní i světská hudba doby Karla IV.

Francie ve 14. století
Cantio Plebs Domini (Ať se lid Boží raduje v tento den...)
Hymnus Ave maris stella (Buď zdráva, hvězdo mořská...)
Guillaume de Machaut: Gloria (Sláva na výsostech Bohu...)
Lectio Epistolae (Čtení z Epištoly)
Alleluia Virga Iesse floruit (Vykvetl výhonek Jesse...)
Sequentia Ave virgo singularis (Buď zdráva, panno jedinečná...)
Mariam matrem virginem (Marii, panenskou matku vzývejte...)

Dvorská hudba
Guillaume de Machaut (1300-1377)
virelay - Foy porter (Věrně chci setrvat)
ballade - Riches d´amour (Bohatství lásky)
instrumentální anonym - Faenza Codex no. 42
motet - Dame je sui cilz qui vueil / Fins cuer doulz (Paní, rád pro vás budu trpět / Vznešené milé srdce)

Světská a milostná lyrika ve střední Evropě 14. století
Prima declinatio (První deklinace, pádů regulace...)
Mülich von Prag: Nu siht man aber beide (Nyní je opět vidět pole i lučinu)
Dřěvo sě listem odievá
Otep myrhy mněť mój milý

České země za Karla IV.
Svatý Václave
Kyrie Fons bonitatis (Pane, prameni dobroty...)
Alleluia Ave Benedicta / tropus O Maria celi via (Buď zdráva, požehnaná Maria...)
Hymnus Lux vera lucis (Pravé světlo skrápí oblohu paprskem...)
Quae est ista (Kdo je ta jenž vychází jako jitřenka)
Nigra sum (Jsem černá, ale nádherná...)
Jezu Kriste ščedrý kněže
Moteto Christus surrexit vinctos-Chorus nove-Christus surrexit
Kristus vstal a vyvedl spoutané ze žaláře)

Vstupné:
160,- Kč Plná cena
110,- Kč Zlevněné (senioři, studenti, ZTP)
50,- Kč Děti do 15 let

Adresa:
Evangelický kostel SCEAV / Evangelical Church
Třinec, Revoluční 609 [49°40'41.805"N, 18°39'58.931"E]



TRISIA, a.s.
Nám. Svobody 526, 739 61
Tel: 558 387 112
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
pondělí - čtvrtek: 9.00 - 17.00 hodin pátek: 9.00 - 13.00 hodina jednu hodinu před začátkem akce

Změna programu a umělců je vyhrazena.